Çay Kazanları

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bakır Çay Kazanları

İkili Bakır Çay Kazanı Bakır Çay Kazanı 5 Demlikli Bakır Çay Kazanı 3 Demlikli
     

Statik Çay Ocağı Kazanları

Statik Çay Kazanları Boyalı Çay Kazanı Statik Çay Kazanı
     

Elektrikli Çay Kazanları

Elektrikli Çay Kazanı (Pleytli) Elektrikli Çay Kazanı (Pleytli) Elektrikli Çay Kazanı (Büro Tipi)
     

L Tipi Çay Kazanları

L Tipi Çay Kazanları L Tipi Çay Kazanları L Tipi Çay Kazanları
     
 

Paslanmaz Çelik Çay Kazanları

 
Doğalgazlı Çay Kazanı Paslanmaz Tip Doğalgazlı Çay Kazanı Paslanmaz Tip Doğalgazlı Çay Kazanı Paslanmaz Tip

Çay Kazanı & Çay Makineleri

 • Sadece ülkemizde değil, yaşadığımız coğrafyanın büyük bir bölümünde çay, sıradan bir içecek değil, başlı başına bir kültür meselesidir.
 • Özel çay demleme usullerinden çay bardaklarına ve fincanlarına, çay sohbetlerinden çay bahçelerine kadar bir çok anekdotu bünyesinde barındıran bir ritüeldir çay. Bunun doğal bir sonucu olarak gündelik yaşantılarımızın da vazgeçilmezidir.
 • Fakat gelişen teknoloji ve iletişim çağının da etkisiyle çok daha hızlanan hayatımızda bir çok konuda olduğu gibi artık çay keyfini de bekletmeye tahammülümüz yok.
 • Her zaman hazır kaynamış suyumuz, demlenmiş bizi bekleyen bir çaydanlık dolusu çayımız olsun istiyoruz.
 • Çay makineleri de işte bu noktada hayatımıza giriyor ve baş köşelerden birine yerleşiyor. Bir çok işi kendisi yapan otomatik elektrikli çay makineleri sayesinde çay demlemek hem daha keyifli hem de daha pratik bir iş haline geliyor.
 • Yukarıda örnek modellerini gördüğünüz çay kazanları ise kahvehaneler, çay bahçeleri, kafeteryalarda olduğu gibi iş hanlarındaki çay ocaklarından plazalardaki ofislere kadar çok geniş bir kullanım alanına hakim olan ve en çok tercih edilen çay makinaları oluyor.

Çay Kazanı Modelleri

 • MeşeLale Çay kazanı olarak sektörel bazda oluşan her tür ihtiyaca uygun çok çeşitli modellerde çay ocağı kazanı imalatı yapmaktayız. Yukarıda birer tane örneğini gördüğünüz bu modeller hakkında biraz bilgi vermemiz gerekir.
  1. Bakır Çay Kazanları: İşlemeli bakır çay ocağı olarak da bilinen bu ürünlerimizin en önemli özelliği şıklığıdır. Kullanılacağı yere, kuruma veya mekana göre özel işlemelerle donatılan ve dış kaplaması bakırdan olan ürünlerin doğalgazlı, tüplü ve elektrikli modelleri olduğu gibi her iki enerjiyle, yani gazlı ve elektrikli olarak çalışan modelleri de mevcuttur. Bakır çay kazanı fiyatlarımız belirlenirken bu işlemelerin hesaba katılmadığını, tamamen firmamızın armağanı olduğunu da hatırlatmalıyız.
  2. Elektrikli Çay Kazanları: Klasik gazlı ve elektrikli çay ocağı da bazen bu isimle anılmaktadır. Fakat normalde kastedilen gaz düzeneği bulunmayan, sadece elektrikli çay ocağı kazanlarıdır. Kendi içinde iki modeli vardır: Büro Tipi dediğimiz ve çok ucuz elektrikli çay kazanı fiyatlarıyla satılmakta olan ürünler ve Pleytli elektrikli çay ocakları. Bunu yanı sıra paslanmaz çay kazanlarının da elektrikli modelleri olduğunu unutmayalım. Bütçenize ve işletmenizin gereksinmesine göre tercih yapabilirsiniz.
  3. Statik Boyalı Çay Ocakları: Bakır çay ocağı kazanlarından farkı dış kaplamalarının galvanizden imal edilmesi ve üzerine yapılan elektro statik boyadır. Bütün teknik özelliklere sahip olan bu ürünlerimiz gerek şıklığı ve gerekse en ideal çay kazanı fiyatlarına sahip olması nedeniyle en yoğun satış oranına sahip ürünlerimizdir.
  4. Paslanmaz Çay Kazanları: Çelik ya da krom çay kazanları isimleriyle de anılan bu ürünlerimizde iki tür söz konusudur. Yukarıdaki resimde gördüğünüz ürün çelik çay kazanı olarak geçer ve klasik çay ocağı kazanlarına kıyasla teknik özellikleri daha azdır. Öte yandan hem gazlı hem de elektrikli çay kazanı fiyatları bakımından çok avantajlı bir üründür. Bunun yanı sıra krom metalden imal edilen ve bakır ve statik çay ocaklarıyla aynı özelliklere sahip ürünlerimiz de mevcuttur.
  5. Özel Ürünler: Resimde gördüğünüz L tipi çay sttaik veya bakır çay ocaklarının dışında ters ocaklı ürünler, odunlu çay kazanları, kömürlü çay kazanları gibi bir çok çeşidimiz de mevcuttur.

Çay Kazanı Özellikleri

 • Ürünlerimiz CE belgeli ve tamamı 2 yıl garantilidir.
 • Çay Kazanlarımızın hepsi enerji tasarrufu yapar. Otomatik çay kazanı modellerinde flatör ve çay kazanı şamandırası bulunur: kendi suyunu kendisi doldurur.
 • Kolaylıkla açılabilir üst kapağa sahiptir, bu sayede pratik çay kazanı temizliği imkanı sunar.
 • İmalat malzemelerinin kalitesinden ileri montaj tekniklerine kadar özenle üretilen cihazlarımızın satışı noktasında çay ocağı fiyatlarımız müşteri odaklı olarak belirlenmektedir.
 • Çay kazanı satın almayı düşünüyorsanız önce bizi aramalısınız. Böylece ihtiyacınıza en uygun ideal ürünü belirlemenize yardımcı olur ve size özel fiyatlarımızı konuşabiliriz.

Çay Kazanı Fiyatları

 • Çok işlevi olan, genelde ebat olarak da büyük mutfak ekipmanları olan sanayi tipi çay kazanı fiyatları çok ucuz değildir. Kullanılan malzemelerin kalitesinden montaj tekniğine, iç vedış kazan ayrımına kadar bir çok kriterden ötürü daha yüksek çay makinesi fiyatlarıyla satışa sunulurlar.
 • Her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutan Meşelale, genel olarak düşük tuttuğu fiyatlarını çeşitli kampanyalarla da desteklemekte, ürün çeşitliliği ile alternatif öneriler sunarak her tür mekana ve ihtiyaca yönelik çözümler üretmektedir.
 • Örneğin büro tipi elektrikli çay kazanı fiyatları₺ 799 ‘a kadar indirmiş, üç demlikli boyalı çay kazanında ise ₺ 999 gibi fiyatlarla kampanya düzenlemektedir.
 • Zevkinize ve bütçenize uygun çay ocağı kazanı fiyatlarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz.