Davlumbaz Çeşitleri

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

 

Bakır Davlumbaz Ocakbaşı Davlumbaz Bakır Çay Kazanı Davlumbazı
Bakır Davlumbaz Ocakbaşı Davlumbaz Bakır Çay Kazanı Davlumbazı
 

Duvar Tipi Davlumbaz

 

Çay Kazanı Davlumbazı

 

Sanayi Tipi Davlumbaz

Duvar Tipi Davlumbaz Çay Kazanı Davlumbazı Sanayi Tipi Davlumbaz
 

Duvar Tipi Bakır Davlumbaz

 

 

Duvar Tipi Bakır Davlumbaz Yan Bacalı Davlumbaz Bakır Çay Kazanı Davlumbazı

 

Davlumbaz nedir, ne işe yarar?

 • Çay ve kahve ekipmanlarından ocakbaşı mangal modellerine kadar hemen her çeşit mutfak malzemesinde pişirmekten kaynaklanan buhar /duman ve çeşitli kokular mutfağın havasını bozar ve çalışma ortamını olumsuz etkiler. Aynı zamanda sağlığa zarar verebilen sonuçlar da doğurabilen bu istenmeyen havanın bir şekilde dışarı atılması gerekir. İşte bu işlemi gerçekleştiren mutfak malzemesinin adı davlumbazdır.
 • Ev mutfaklarındaki set üstü ocakların hemen üzerinde kullanılan küçük modellerinin yanı sıra yoğun çalışma temposu söz konusu olan endüstriyel mutfaklarda ve işletmelerde sanayi tipi davlumbaz kullanımı çok daha önemlidir.
 • Kahvehanelerdeki çay kazanlarından ocakbaşı restoranlarda kullanılan işlemeli bakır davlumbazlara kadar bir çok çeşit ve ebatta üretilen bu sanayi tipi davlumbazların Meşelale hizmet kalitesi ve güvencesiyle üretilen modelleri hakkında bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.

Davlumbaz Çeşitleri

 • Kaplama Malzemesine Göre Davlumbazlar
  1. Bakır Davlumbaz: Galvaniz üzerine işlemeli bakır kaplanarak yapılan bakır davlumbaz imalatında kaliteli malzeme ve montaj teknikleri sayesinde uzun ömürlü ve dayanıklı ürünler elde edilir. Boyutları ve kullanım alanına göre bakır davlumbazlarda dikkat çeken bir diğer özellik ise şıklıktır. Özellikle çay kazanı ve ocakbaşı mangal için üretilen modellerde iş yerinize özel işlemeleriyle davlumbazlarımız, adeta birer tablo gibi mekanınız süsler. Bakır davlumbaz fiyatlarına ek külfet getirmeyen bu işlemelerin tamamı el işçiliği (talep edilirse pres) ile yapılmaktadır.
  2. Statik Boyalı Davlumbaz: Yine galvaniz malzemeden üretilip üzeri elektrostatik fırı boya ile kaplanan bu davlumbaz modellerinde en çok tercih edilen renk kırçıllı gri renktir. Kir ve toz göstermez, çok şık bir görünümü vardır. Çoğunlukla çay kazanlarında kullanılır.
  3. Paslanmaz Krom Davlumbaz: paslanmaz krom malzemeden imal edilir. İşlevsel ve ucuz davlumbaz fiyatlarına sahiptir.
 • Ebatlarına ve kullanım alanlarına göre davlumbazlar
  1. Battal Boy Davlumbaz: Uzunluğu genelde 1 metrenin üzerinde olan bütün davlumbazlara battal boy denir. Çoğunlukla ocak başı davlumbaz modelleri bu şekilde imal edilir.
  2. Ocakbaşı Davlumbaz: Et ve kebap servisi yapılan restoranlarda, ocakbaşı mangal veya bakır ocakbaşı olarak bilinen et pişirme tezgahlarının üzerinde kullanılır. Ocakbaşı davlumbaz modelleri, bakır mangal masasıyla birlikte bir çok çeşitte imal edilebilir.
  3. Çay Kazanı Davlumbaz: Her tür otomatik çay kazanına uygun olarak üretilir. Standart modelleri 90 cm ya da 1 metre uzunluğundadır. Kaynayan suyun ve demlenen çayın buharını çeker.
  4. Sanayi Tipi Davlumbaz: Endüstriyel mutfak ekipmanları arasında yer alan ve evlerdeki kişisel davlumbazların dışında kalan bütün davlumbaz modellerinin genel adıdır. Sanayi tipi davlumbaz fiyatları, ebatları ve kullanılan dayanıklı malzemeler hesaba katıldığında biraz daha yüksektir.
 • Montaj yöntemine göre davlumbaz modelleri
  1. Tavan Tipi / Çan Tipi / Asmalı Davlumbazlar: Tavanda bulunan çivilere takılmış zincirlere asılan, yukarıdan aşağı doğru sarkan modellerdir.
  2. Duvar Tipi Davlumbazlar: Duvara monte edilir. Sallanmaz, düşme olasılığı yok denecek kadar azdır. Yukarıdaki tabloda örnek resimlerini görebilirsiniz.
 • Baca konumuna göre davlumbazlar ise üstten bacalı ve yandan bacalı davlumbaz olarak iki çeşittir.

Davlumbaz Fiyatları

 • Şirket politikamız gereği küçük büyük bütün ürünlerimizde kaliteden ödün verilmeden yapılan davlumbaz imalatı ürünlerde fiyatlandırma da öncelikli bir kriterdir.
 • Her kullanıcının ve işletmenin alım gücünün aynı olmadığını biliyoruz. İmalatçı firma olmanın bir getirisi olarak hayal edebileceğiniz her tür davlumbazı üretebilir, bütçenize en uygun ürün modelini tasarlar ve buna uygun davlumbaz fiyatlarını belirleyebiliriz.
 • Kaliteli ve uzun ömürlü bir ürüne sahip olmanın her kullanıcının hakkı olduğu prensibiyle hareket etmekte;
 • ocakbaşı davlumbaz fiyatlarından çay kazanı davlumbaz fiyatlarına, boyalı, paslanmaz, bakır davlumbaz fiyatları veya sanayi tipi davlumbaz fiyatlarına kadar bütün ürünlerimizde bu prensiple çeşitli teklifler sunmakta, kampanyalar düzenlemekteyiz.
 • Bizi arayıp her tür bilgiye ulaşabilir ve cazip fiyat tekliflerimizi öğrenebilirsiniz.