Döner Ocağı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...

Doğalgazlı Döner Ocağı Tüplü Döner Ocağı Elektrikli Döner Ocağı
Doğalgazlı Döner Ocağı Tüplü Döner Ocağı Elektrikli Döner Ocağı
Döner Robotu Ev Tipi Döner Makinası Elektrikli Döner Bıçağı
Döner Robotu Ev Tipi Döner Makinası Elektrikli Döner Bıçağı

Döner Makinası

 • Et veya tavuk döner pişirmeye yarayan cihazlara verilen genel döner makinası veya döner ocağıdır. Mekanik ve elektronikteki gelişmelerin ışığında döner ocakları da diğer bir çok endüstriyel mutfak ekipmanları gibi geliştirilmiş ve kullanımı daha kolay ve güvenli hale getirilmiştir.
 • MEŞELALE ürün yelpazesinde bulunan döner ocağı çeşitleri, döner kebap yapılan her tür işletmenin ihtiyaçlarına yanıt verebilecek durumdadır.
 • Yukarıda bazı modellerin örnek resimlerini görebileceğiniz döner makinalarımız 2 yıl garantili ve hem gazlı hem de elektrikli modeller kalite belgesine sahiptir.

Döner Ocağı Çeşitleri

 1. Kullanılan enerji şekline göre:
  • Doğalgazlı Döner Ocağı / Tüplü Döner Ocağı: İşletmecinin tercihine göre doğal gaz veya LPG tüp bağlanarak kullanılan ürünümüz ister eski usul döner bıçağıyla ister elektrikli döner kesme makinası yardımıyla üretim yapabilir.
  • Elektrikli Döner Ocağı: Elektrik enerjisiyle çalışır. Bazı iş yerleri veya kurumlarda gaz kullanımı güvenlik gibi çeşitli gerekçelerle kısıtlanmaktadır. Elektrikli döner makinası bu tip mekanlar için en doğru seçim olacaktır.
 2. Motorsuz veya Motorlu Döner Ocağı: Motorsuz döner ocakları eski tip, yani elle döndürülüp uzun bıçakla kesilen ürünlere verilen addır. Motorlu ürünlerde ise iki farklı seçenek söz konusudur: Alttan motorlu döner ocağı, üstten motorlu döner ocağı.
 3. Radyan sayısına göre: Şişe geçirilmiş dönere ısıyı veren parçaya radyan adı verilir. Radyan sayısı hem döner ocağının harcayacağı enerji miktarını hem de cihazın ebatlarını belirler. Örneğin 3 radyanlı döner ocağı ile 5 radyanlı döner ocağının boyları arasında fark vardır.
 4. Döner Robotu: Profesyonel, tam otomatik döner makinasıdır. Döneri otomatik olarak döndürüp kendi kesme bıçağıyla kendisi keser. Dönerci ustasının yaptığı işin neredeyse tamamını döner robotları kendileri yapar. Döner robotu fiyatları, diğer döner makinası fiyatlarına nispetle daha yüksek olmasına karşın, döner ustası maaşı da hesaba katılınca aslında daha avantajlı olduğu anlaşılacaktır.

Elektrikli döner bıçağı, döner kesme aparatları vb. yan ürünlerle birlikte ürünlerimiz Meşelale garantisi altındadır.

Ürün çeşitleri ve alternatif modellerle ilgili detaylı bilgi almak ve döner ocağı fiyatlarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz.